אירועים

תאריך התחלה:
10/07/2019
תאריך סיום:
30/07/2019
שעות פעילות:
משעה 19:00
מיקום:
נמל תל-אביב
  • שתף עמוד זה
  • צור קשר

בן שני מארח חכמים על הבר 1: מפגשים על מדע לכל המשפחה - מסע לחלל

סדרת מפגשים להורים וילדים (בגיל העשרה) ולקהל הרחב במהלך חודשי הקיץ, במסגרתם יראיין העיתונאי בן שני את מיטב החוקרים במגוון נושאים של מדע פופולרי.


הסדרה בשיתוף נמל תל-אביב, חברת אתרים

מפגש 1 : 10.7 ב 20:30 המסע לחלל – לרגל ציון 50 שנה לנחיתה על הירח .

קישור- https://bit.ly/2Kml6Ixמפגש 2: 30.7 ב 20:30 המסע לממלכת החיות

 קישור- https://bit.ly/2L1z2at
המפגשים בתשלום.

מאז ומתמיד (כך לפחות אפשר להניח) הסתכלו בני אדם על השמיים, ותהו מה מתחולל שם בין הכוכבים, האם יש שם אולי עוד מישהו, ומה מקומו של הכדור שלנו בתוך כל המרחבים האלה. "להגיע לירח" הפך לחלום האולטימטיבי, גם אם היה ברור שהוא בלתי אפשרי בעליל.
אלא שאחרי אלפי שנים של כמיהה וציפייה – בדיוק לפני 50 שנים - הגיעה האנושות לירח! ומאז, "פרוייקט כיבוש החלל" רק הולך וצובר תאוצה. רובנו לא מודעים לזה כל כך אבל החלל נוכח ומשפיע כיום על חיינו היומיומיים בשלל צורות, בהקשרים פוליטיים, כלכליים, מדעיים וטכנולוגיים.

על כל אלו נדבר במפגש בו יארח בן שני, את ד"ר דגנית פייקובסקי, שתספר לנו איך נולד המרוץ לחלל ומדוע ארצות הברית ניצחה בו, למה בכלל כל כך הרבה מדינות מנסות להגיע לשם והאם בעתיד כולנו נוכל לטוס לירח; ואת ד"ר רעות סורק-אברמוביץ', שתסביר כיצד בודקים מה קורה בכוכבים אחרים, איך נראים החיים במאדים ובאילו דרכים היא מתאמנת לקראת ההגעה לשם.

בן שני - עיתונאי ובמאי (חבר מערכת התכנית 'עובדה') ומגיש במסגרת "האוניברסיטה המשודרת" בגלי צה"ל את הסדרה הפופולרית "המדען העירום".

ד"ר דגנית פייקובסקי - מומחית למדיניות וביטחון בחלל מאוניברסיטת תל אביב. בעבר היתה חברה בצוות הנשיא לגיבוש מדיניות חלל אזרחית למדינת ישראל. מחברת הספר "The power of the space club".

ד"ר רעות סורק-אברמוביץ' - מומחית לאסטרוביולוגיה, חוקרת במרכז מו"פ מדבר וים המלח, ראש תחום מדעים בפרויקט D-MARS ומנהלת את המחזור השני של בית הספר לאסטרונאוטים צעירים במכון דוידסון לחינוך מדעי.

פתיחת דלתות משעה 19:00. במקום יש מסעדה עם תפריט מותאם לכל המשפחהכרטיסים כאן>> http://bit.ly/SmartOnBar1