אירועים

תאריך התחלה:
21/08/2019
תאריך סיום:
שעות פעילות:
בשעה 20:00
מיקום:
טוקהאוס, תל אביב-יפו
  • שתף עמוד זה
  • צור קשר

בן שני מארח חכמים על הבר – מפגשים על מדע לכל המשפחה מפגש 3: מסע לנבכי המוח

סדרת מפגשים להורים וילדים (בגיל העשרה) ולקהל הרחב במהלך חודשי הקיץ, במסגרתם יראיין העיתונאי בן שני את מיטב החוקרים במגוון נושאים של מדע פופולרי. הסדרה בשיתוף נמל תל-אביב, חברת אתרים.


כמאה מיליארד תאי עצב, הקשורים זה לזה ברשת סבוכה ומורכבת, קיימים במוח האנושי. האופן בו כל אותם תאים מתקשרים ביניהם ומאפשרים בכך את שלל הפעולות שאנו עושים, הוא תהליך מופלא, שעדיין רב הנסתר בו על הגלוי, ועם זאת בעשורים האחרונים מצליחים חוקרים לגלות יותר ויותר על אחת השאלות החשובות עבור עולם המדע: איך המוח עובד?

במפגש בו נצלול לנבכי חקר המוח יארח בן שני, את פרופ' ענת מריל, שתספר לנו על הזיכרון: היכן הוא שוכן, איך אנחנו יוצרים זיכרונות חדשים, כיצד אנחנו "שולפים" אותם ומדוע אנו שוכחים; ואת ד"ר איילת לנדאו, שתסביר לנו מהו הדבר אותו אנחנו מכנים בשם "קשב": כיצד נראה הקשב במוחנו ומהם קצבים מוחיים, איך הוא משפיע על תפיסת הזמן שלנו ועד כמה - אם בכלל – ניתן לחלק אותו.
בן שני – עיתונאי ובמאי (חבר מערכת התכנית 'עובדה') ומגיש במסגרת "האוניברסיטה המשודרת" בגלי צה"ל את הסדרה הפופולרית "המדען העירום".

פרופ' ענת מריל – ראש החוג למדעי הקוגניציה וחברת המחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים.
ד"ר איילת לנדאו – מרצה בכירה במחלקות למדעי הקוגניציה ופסיכולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים.

פתיחת דלתות משעה 18:30. במקום יש מסעדה עם תפריט מותאם לכל המשפחה

לכרטיסים: http://bit.ly/2Z0691F

 

טוקהאוס ביתן 12 (לא האנגר 12) ממוקם ביריד המזרח, בצפון מזרח נמל ת"א, על גדות נחל הירקון, צמוד לגשר העץ העגול החוצה את נחל הירקון ומחבר בין חניון רידינג מערב לנמל תל-אביב.