אירועים

תאריך התחלה:
13/03/2019
תאריך סיום:
14/02/2019
שעות פעילות:
ימים ג' ו- ד' בין השעות: 12:00-20:00
מיקום:
שוק הנמל האנגר 12, נמל תל אביב.
  • שתף עמוד זה
  • צור קשר

פסטיבל יצרני ממתקים בעבודת יד – 13-14.3 בשוק הנמל

לראשונה בישראל ורגע לפני פורים:פסטיבל יצרני ממתקים בעבודת יד ייערך בשוק הנמל בתל אביב


שוק הנמל גאה להשיק בנמל תל אביב את פסטיבל יצרני הממתקים הראשון, שייערך בין התאריכים 13-14 למרץ (ימים רביעי וחמישי), שבוע לפני חג פורים. בימים אלו, החל מ - 12:00-20:00, ישבצו את הרחבה הדרומית של שוק הנמל דוכני יצרני ממתקים מכל רחבי הארץ, אשר התאגדו לראשונה תחת קורת גג אחת, ויביאו לקהל הרחב את מיטב הקונפיסרי המקומי. הדוכנים השונים יהיו עמוסים, בין השאר, בענני מרשמלו בטעמים שונים, מרנגים תפוחים במילויים מפתיעים, ממתקים ברזילאים מסורתיים, סוכריות קשות צבעוניות, מרמלדות, טופי, קרמל ועוד ועוד.

פסטיבל יצרני הממתקים מהווה המשך ישיר לשיתופי הפעולה והיוזמות הקולינריות של שוק הנמל ושוק האיכרים עם חקלאים ויצרנים מקומיים. לדברי שיר הלפרן, מהבעלים של שוק הנמל: " מאז שהקמנו את השוק, היה לנו ברור שנחתור לשתף פעולה עם יצרנים קטנים ומקומיים בכדי לתת להם במה אמיתית להציג את התוצרת הנהדרת שלהם. בשנים האחרונות, הפקנו מספר אירועים שמחזקים את הקשר שלנו עם יצרנים קטנים מכל הארץ, החל מפסטיבל ה-'פוד טראקס' שהציף למודעות את משאיות האוכל ועד פסטיבל הפרחים שנתן פלטפורמה צבעונית למגדלי פרחים מהדרום והצפון. פסטיבל יצרני הממתקים הוא המשך ישיר ומתוק במיוחד לעבודה שלנו עד כה."

את אושר הסוכר המגיע בדמות ערימות סוכריות, קציפות סוכר, פירות מסוכרים טבולים בשוקולד, נוגטים, פונדטים, ממתקי פאדג' ועוד, יוכלו העוברים והשבים למצוא בדוכנים הפרוסים:

בדוכן המשותף של יצרניות הממתקים הילה הוכמן ורונית צין קרסנטי ניתן יהיה למצוא מרמלדות עשויות סרפד וחוביזה, פופקורן מקורמל, פסלי סוכר וקרמל טופי.

דוכן הממתקים של רותם ליברזון ישים דגש על עולם הממתקים העשיר של פרס- מרציפן מסורתי בניחוח מי ורדים (תות), סוכריות קרמל זהובות משובצות בשקדים וממתק גזר ייחודי בזעפרן.

בדוכן של ענבר אטיס, שחקנית צעירה בתחום הקונפיסרי, יבלטו ממתקי מרנג ענקיים במילויים של קוקוס קלוי ובננות מיובשות ופטל קראנץ' עם פיסטוקים ואבקת סלק.

מיכל רובין המייצרת סוכריות קשות, תקשט את הדוכן בשלל סוכריות צבעוניות, זעירות וגדולות, המגיעות בשלל טעמים עם ציורים וכיתובים.

עידן אישח- אשר מתמחה בייצור פירות מיובשים בעבודת יד, תכין טבלאות מתוקות טבעיות, רולים של 'סושי' ועוד.

יערה מילגרם ספקטור- יצרנית ממתקים מהיישוב נורית שבגלבוע, תביא את מיטב הממתקים של ברזיל - PASOCA""- ממתק מתוק מלוח מבוטנים, "בריגדרו" (Brigadeiro )- מעין הכלאה בין כדור שוקולד לטופי,ממולאת בשוקולד, קוקוס וטעמים נוספים.

בקי ואתי כהן, ימכרו "מוצ'י" יפני – בצק אורז דקיק בשלל טעמים, במילוי גלידה רכה.

עדי אנדולט- תכין במיוחד פאדג' אמיתי במגוון טעמים וגם מרשמלו איכותיים בעבודת יד.

יקב תשבי- מיטב הפירות המסוכרים בעבודת יד של המותג היוקרתי 'קרוזי'ל, אשר יטבלו בשוקלד ולרונה איכותי.

קווין פרצעל – דניאלה ואיתי שלו יכינו פרצעלים מצופים ומשובצים שלל ממתקים ותוספות כמו לוטוס, חמאת בוטנים, פופקורן מלוח, אוראו ועוד.