אירועים

תאריך התחלה:
05/07/2018
תאריך סיום:
11/07/2018
שעות פעילות:
ראשון-חמישי - שעות: 11:00-21:00 שישי, שעות: 10:00-16:00 שבת, שעות: 11:00-22:00 שיח גלריה בנוכחות האמן ביום חמישי, 5 ביולי, בשעה 19:00
מיקום:
גלריית למון פריים, רח' התערוכה 3, נמל תל-אביב
  • שתף עמוד זה
  • צור קשר

Perfect Imperfect - תערוכת יחיד מיקי גולדשטיין, הכניסה חופשית!

תערוכה חדשה בגלריית למון פריים: אי-שלמות מושלמת תערוכת יחיד של האמן מיקי גולדשטיין

לצד סדרת הפורטרטים האייקונים של מיקי גולדשטיין, יוצגו לראשונה עבודות של תלמידו עומר אודוין, אמן צעיר ומבטיח בן 19, המאובחן על הספקטרום האוטיסטי.

התערוכה תיפתח ביום חמישי, 5 ביולי, ותימשך עד 11 ביולי, בגלריית למון פריים, רח' התערוכה 3, נמל תל-אביב התערוכה פתוחה לקהל הרחב

גלריית "למון פריים" פותחת תערוכה חדשה: אי-שלמות מושלמת, תערוכת יחיד של האמן מיקי גולדשטיין.
בתערוכה החדשה יוצגו לראשונה, לצד סידרת הפורטרטים האייקונים של האמן גם עבודותיו של תלמידו עומר אודוין  - אומן צעיר ומבטיח בן 19, המאובחן על הספקטרום האוטיסטי.

הפרויקט המשותף בין המורה לתלמיד הצעיר, איתו עבד בשנתיים האחרונות, נולד לאחר 20 שנות עבודה עם צעירים מהספקטרום האוטיסטי. במהלך השנים פיתח מיקי גולדשטיין שיטה ייחודית של דיאלוג וקשר רגשי דרך הציור. בתערוכה נחשף הקשר המיוחד בין האומן המורה לתלמידו, תוך התפתחות והפרייה הדדית באמצעות תהליך היצירה.

לאחר שנים של עבודות פיגורטיביות ואימפרסיוניסטיות, התהליך שעבר מיקי גולדשטיין בעבודתו עם תלמידים אוטיסטים הוביל אותו לפתח גישה אמנותית חדשה, המבוססת על ההבנה כי השלמות קיימת רק כהפשטה במוחנו ולא בעולם הטבעי. לכן החל גולדשטיין לחקור את הקונספט של 'אי-שלמות מושלמת' Perfect Imperfect)) וחיפש דרכים להפריע לתהליך היצירה 'המקובל' ולאפשר בריחה ממסגרת המוסכמות. בין השאר הוא שילב בתהליך היצירה ציור בחשיכה וציור בידו השמאלית.

סדרת הפורטרטים נוצרה מתוך חשיבה על אי-שלמות ועוסקות בהגדרת זהות, בצמצום והפשטה באופן גראפי ומינימליסטי. עם זאת, המינימליזם של העבודות במדיות השונות הינו עשיר בהבעה ומעניק משמעות באופן מעמיק ופשטני כאחד. עולם אייקוני ומינימליסטי אינו זר למיקי, שהיה מאייר וקריקטוריסט בעיתונים ידיעות אחרונות והג'רוסלם פוסט מסוף שנות ה- 90.

חרף התנגדותו של עומר בתחילת הדרך, מיקי הביא גם את תלמידו לצייר פורטרטים, תוך בחינה מתמדת של אופן הביטוי האישי שלו ובשילוב תכונות אופייניות לעומר, כאומן צעיר על הספקטרום האוטיסטי. עם הזמן נוצר קשר מיוחד של אמון הדדי וקרבה שאפשרו לעומר להיפתח לציור של דמויות וליצירה אישית משלו, כאשר בין סקיצה לסקיצה יצירתו הלכה והתרחקה מהמקור ונהפכה ליותר אישית.

הפרויקט היווה מקור השראה משמעותי בהתפתחות הגישה האמנותית החדשה של האמן שהיה עד לחופש של תלמידיו כשהוביל אותם לבחור את מעשיהם, והתרשם והושפע מיכולתם הטבעית לפשט את העולם שהם רואים ולקבל את יצירתם ללא ביקורת או שיפוט כלשהו.

אודות מיקי גולדשטיין:
מיקי גולדשטיין נולד בצ'ילה חי ויוצר בתל אביב. הוא למד בשנות ה -80 באקדמיה לאמנות נרי בלומפילד ויצו בחיפה והשתתף בסדנאות של יעקב צים ואברהם אילת.
עבד כמאייר וקריקטוריסט בעיתונים ידיעות אחרונות והג'רוסלם פוסט מסוף שנות ה- 90.
בעבר לימד מיקי במרכזי התעסוקה של אלו״ט, בכפר עופרים ובגבעת חביבה. היום במקביל לקריירה שלו כאמן הוא מלמד שיעורי ציור במסגרת טיפולים פרא רפואים במרכז תעסוקה צ׳יימס ברמת החייל, באופן פרטי ובמספר ארגונים נוספים.
עבודותיו נמצאות באוספים פרטיים בישראל, דרום אמריקה, אירופה ובארה"ב, ומוצגות בתערוכות יחיד וקולקטיביות בישראל, בצ'ילה ובארה"ב.

אודות עומר אודוין:
עומר אודוין בן- 19 , נער שאובחן על הספקטרום האוטיסטי. מסיים כתה יב' מיוחדת בבית ספר תיכון ליידי דיוויס בתל אביב. אמן צעיר בתחילת דרכו, עבורו הציור הוא צוהר חשוב ומשמעותי לעולם. באמצעות הציור הוא מצליח לשתף רגשות שביום יום שלו בדרך כלל אין באפשרותו להביע.
עומר מצייר בשנתיים האחרונות בהדרכת המורה והצייר מיקי גולדשטיין וההתפתחות האומנותית של עומר קשורה בין היתר לקשר המיוחד שנוצר בין האומן המורה לתלמידו.
על אף גילו הצעיר עומר הציג מציוריו בתערוכה הבינלאומית לאומנות נאיבית 2018בבית האומנים בחיפה ובתערוכת אמנות ישראלית 2018 של בנק הפועלים בע"מ.

אודות גלריית למון פריים (Lemon Frame):
למון פריים הינה גלריה בינלאומית לאומנות עכשווית הממוקמת בנמל תל אביב.
הגלריה מציגה במסגרת תערוכות מתחלפות מגוון יצירות בלעדיות של אמנים נבחרים, ישראלים ובינלאומיים, אמנים מבטיחים בתחילת דרכם לצד אומנים מבוססים וידועים יותר.
גלריית למון פריים מאתרת את האמנים הבולטים של המחר ומעניקה להם הזדמנויות להגביר את החשיפה לקהל רחב. הגלריה מנגישה אמנות עכשווית מקורית ואיכותית ואוצרת בקפידה אוסף ייחודי של מאות יצירות - הכולל ציורים, פסלים, צילומים ואמנות דיגיטלית במהדורה מוגבלת ווידיאו ארט.
יצירות נוספות וחלק מהאמנות בגלריה גם מוצגות למכירה בגלריית האון-ליין www.lemonframe.com .

גלריית למון פריים, התערוכה 3, נמל תל אביב) הכניסה מכיכר פלומר מצד ימין.(
טלפון 073-7060000.


לפרטים נוספים: אמיר גלעד, גיל-עד תדמית, 054-5555083